27.8.20

mój sposób na: MASECZKĘ Z GLINKI

Od dobrych kilku lat jestem ogromną fanką maseczek. Stały się one nieodzowną częścią mojej pielęgnacji. Jeszcze do niedawna alejka z kolorowymi opakowaniami maseczek do twarzy była moim ulubionym miejscem w drogerii. Jednak od kiedy zaczęłam zwracać uwagę na składy kosmetyków, dawno mnie tam nikt nie widział. Niestety, ale w większości tych maseczek znajdują się składniki, które są nieodpowiednie dla naszej skóry.

Aby nie rezygnować z tego kroku pielęgnacji, udało mi się znaleźć idealną maseczkę bez chemicznych dodatków za niewielką cenę. A mowa tutaj o maseczce z glinki, która ma wiele wspaniałych właściwości, więc na prawdę warto wprowadzić rytuał oczyszczania do swojej pielęgnacji.


O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

  • Kupując glinkę kosmetyczną warto zwrócić uwagę na zawartość substancji aktywnej - najlepiej aby była na poziomie ok. 95-98% - oraz czy nie są dodane substancje chemiczne tj. emulgatory czy substancje zapachowe.
  • Dla uzyskania lepszych efektów warto przed nałożeniem maseczki wykonać peeling skóry.
  • Nie dopuszczać do kontaktu glinki z metalowymi przedmiotami, gdyż traci ona swoje właściwości - najlepiej mieszać ją używając plastiku, drewna lub szkła.
  • Po nałożeniu glinki należy co jakiś czas spryskiwać twarz wodą lub hydrolatem, aby uniknąć zaschnięcia maseczki na twarzy, a tym samym podrażnienia skóry

Z CZYM MIESZAĆ

Przygotowanie glinki jest bardzo proste. Wystarczy wymieszać glinkę z substancją "mokrą" np. wodą mineralną, hydrolatem czy jogurtem naturalnym w proporcji 1:1, aż do uzyskania gładkiej masy, a następnie nałożyć równomiernie na twarz. Na koniec zmyć maseczkę letnią wodą.



To podstawowy sposób przygotowania maseczki z glinki, który można sobie urozmaicić dodając np.:

  • PŁATKI OWSIANE - mają właściwości odżywcze, przyśpieszają gojenie się ran
  • MIÓD - poprawia kolor skóry, a także oczyszcza i hamuje rozwój bakterii
  • JOGURT NATURALNY - świetnie nawilża i uelastycznia skórę
  • OLEJKI ETERYCZNE np. pichtowy czy z drzewa herbacianego - świetnie sprawdzą się przy trądziku


RODZAJE GLINEK I ICH WŁAŚCIWOŚCI

  • GLINKA ZIELONA

Świetnie oczyszcza skórę oraz hamuje rozwój bakterii na jej powierzchni. Polecana jest w szczególności do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej.

  • GLINKA CZERWONA

Bardzo dobrze absorbuje sebum i oczyszcza skórę z zanieczyszczeń. Tonizuje, przywraca naturalną równowagę, zamyka rozszerzone pory. Idealna do cery wrażliwej, naczynkowej, z trądzikiem różowatym oraz skłonnej do zaczerwienień.

  • GLINKA ŻÓŁTA

Wykazuje bardzo podobne właściwości, co glinka zielona. Jednak jest bardziej delikatniejsza, dlatego też polecana jest do pielęgnacji skóry mieszanej.

  • GLINKA BIAŁA

Regeneruje i odżywia skórę. Wykazuje działanie ściągające, a także łagodzące. Redukuje widoczność blizn. Idealnie nada się do cery suchej.

  • GLINKA RÓŻOWA

Połączenie glinki białej i czerwonej. Oczyszcza, odżywia, przywraca naturalną równowagę. Przeznaczona do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień.


Jak sami widzicie jest wiele różnych wariantów glinek, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ja sama je uwielbiam i stosuje min. raz w tygodniu.

Dajcie znać czy sami stosujecie glinki. Jeśli tak, to koniecznie napiszcie jakie są Wasze ulubione połączenia. Jestem bardzo ciekawa.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © czuła cisza , Blogger